Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
Publiczne Przedszkole Tymowa

Wydarzenia z roku 2013-2014

POŻEGNANIE SZEŚCIOLATKÓW

POŻEGNANIE SZEŚCIOLATKÓW

„Jak wakacje, to wakacje
czas wyjazdu bliski
zaczynamy już od jutra
pakować walizki"

TVL 1195-001Tymi słowami rozpoczęto uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.
37 najstarszych dzieci pożegnało przedszkole wesołym programem muzyczno – tanecznym. Każdy otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Nie obyło się bez wzruszeń i łez. Pani dyrektor życzyła wszystkim zebranym zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

 

 

 

Zobacz więcej...POŻEGNANIE SZEŚCIOLATKÓW

PIKNIK RODZINNY

PIKNIK RODZINNY

„My rodzinę dobrą mamy, zawsze razem się trzymamy
Mama, tata, siostra, brat i ja - to mój świat."

DSC 8076-001We wtorek 17 czerwca odbył się w pięknym naszym ogrodzie „Piknik Rodzinny". Na początku dzieci z wszystkich grup zaprezentowały swoim rodzicom wiersze, piosenki, a przede wszystkim piękne tańce do muzyki poważnej i nowoczesnej. Były również tańce wspólne z rodzicami. Jak na piknik przystało była okazja na zjedzenie czegoś wyjątkowego: kiełbaski z ogniska ( każdy piekł na patyku), pyszna sałatka warzywna, ciasta domowego wypieku, kawa, łakocie dla dzieci . Największym zainteresowaniem cieszyła się „dmuchana zjeżdżalnia" i zabawy na ogrodowych urządzeniach.

Zobacz więcej...PIKNIK RODZINNY

PROGRAM „BEZPIECZNE WAKACJE"

PROGRAM „BEZPIECZNE WAKACJE"

slider img1Przystąpiliśmy do ogólnopolskiego Programu „Bezpieczne wakacje". Program „Bezpieczne wakacje skierowany jest zarówno do dzieci jak i do rodziców, pracowników przedszkola. W przedszkolu bezpieczeństwo dzieci stanowi wartość o którą troszczą się wspólnie rodzice, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy przedszkola.
Aby właściwie przygotować dziecko do roli pieszego czy pasażera należy w nim wyzwalać umiejętność współżycia z ludźmi, zdolność kierowania i podporządkowania w zależności od sytuacji, słuchania poleceń, wdrażania do utrzymywania porządku, troszczenia się o słabszych, rozwijanie refleksu i koncentracji..

Zobacz więcej...PROGRAM „BEZPIECZNE WAKACJE"

DNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU.

DNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU.

„Dziś przedszkole wita Was,
na zabawę przyszedł czas...."

IMG 1370Przekroczenie progu przedszkola dla wielu dzieci staje się poważnym problemem, dlatego też kolejny raz zorganizowaliśmy „dni otwarte" dla przyszłych przedszkolaków. Dzieci wspólnie z rodzicami mogli zwiedzić przedszkole, wziąć udział w zabawach, tańcach, rysowaniu oraz zabawach w ogrodzie przedszkolnym. Nowym prze3dszkolakom nie brakowało energii do wspólnego poznawania „nowego świata"

Zobacz więcej...DNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU.

GOŚCINNIE W TYMOWSKIM PARKU

GOŚCINNIE W TYMOWSKIM PARKU

„Leśniczy często chodzi po lesie
Zawsze zwierzętom swą pomoc niesie
Zna każdą ścieżkę, krzewy i drzewa
Rozpozna ptaka, który zaśpiewa.
Można go nazwać strażnikiem lasu.
Spędza w nim dużo swojego czasu."

IMG 1346W piątek 6 czerwca przedszkolaki udały się na spotkanie ze STRAŻNIKIEM LEŚNYM panem Jakubem Bajerem z nadleśnictwa brzeskiego. Celem tej wizyty było zapoznanie dzieci z jego pracą. Pan Jakub przypomniał jak należy zachowywać się w lesie. Przepytał dzieci ze znajomości nazw drzew, pokazał założone budki lęgowe, a także dziuplę w której mieszka sowa.

Zobacz więcej...GOŚCINNIE W TYMOWSKIM PARKU

2020  Publiczne Przedszkole w Tymowej - Tymowa 
W.G.