Publiczne Przedszkole Tymowa

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”

aaa27 listopada przedszkolaki z najstarszej grupy „Biedronki” odwiedziły bibliotekę w Tymowej z okazji Dnia Pluszowego Misia ze swoimi ulubionymi przytulankami, o których pięknie opowiadały.

W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania opowiadań i wierszy o sympatycznych misiach. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek o misiach.

Podczas spotkania panowała miła, przyjazna atmosfera. Dzieci zostały zachęcone do założenia kart czytelniczych, czytania książek z rodzicami. Otrzymały zakładkę do książki.

Po powrocie do przedszkola dzieci malowały farbami swojego ulubionego misia i zorganizowały wystawę prac.

Andrzejki 2017”

DSC00794W ramach realizacji zadań z rocznego planu pracy oraz kultywowania polskich tradycji i zwyczajów odbyły się w naszym przedszkolu „Andrzejki”.

Zabawa przeplatana była konkursami, wróżbami, słodkim poczęstunkiem. Świetności całej zabawie dodały stroje przygotowane przez rodziców.

11 LISTOPADA W NASZYM PRZEDSZKOLU

11listDzisiaj wielka jest rocznica

jedenasty listopada

Tych co zmarli za Ojczyznę

hołd wdzięczności Polska składa”

10 listopada 2017r w naszym przedszkolu obchodzone było Święto Niepodległości przygotowane przez grupę starszaków „Biedronki” na zakończenie realizacji projektu edukacyjnego „Polska moja Ojczyzna” prowadzonego metodą projektu.

Dzieci w montażu słowno – muzycznym zaprezentowały wiersze- m.in. „Katechizm małego Polaka” ; pieśni patriotyczne; „Rota”, „Pierwsza brygada”, Przybyli Ułani ..”, Mazurek Dąbrowskiego”.

Pani dyrektor powitała przybyłych na uroczystość. Wszyscy zostali udekorowani „Kokardą Narodową”.

Zwieńczeniem tej uroczystości był taniec „Polonez”.

Na twarzy rodziców można było zauważyć zadumę, a nawet łezkę w oku.

11 listopada to uroczystość poważna, ale możliwa do uczczenia również przez dzieci przedszkolne, czego sami byliśmy świadkami.

Tymowa, Tymowa do boju gotowa”

TV2 8000     Takim okrzykiem zagrzewali się nasi przedszkolacy do rywalizacji w Gminnej spartakiadzie „Od przedszkola do Strażaka”, która odbyła się 19 października na Hali Sportowej w Czhowie.

Przedstawiciele wszystkich grup aktywnie reprezentowali nasze przedszkole we wszystkich konkurencjach oraz bardzo głośno i z wielkim zaangażowaniem dopingowali się wzajemnie. W czasie obrad jury dzieci spotkały się z ratownikiem medycznym panem Łukaszem Pajorem, który przybliżył dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim zachowania się podczas nagłych wypadków. Na zakończenie ogłoszono wyniki. Dzieci otrzymały dla przedszkola dyplomy, nagrody w postaci sprzętu sportowego. Był też słodki poczęstunek.

pasowaniePasowanie na przedszkolaka 2017/2018

Coś Wam powiem w tajemnicy,

wielki sekret zdradzę Wam

lubię chodzić do przedszkolaka,

bo już latka swoje mam”

W piątek 13. października odbyło się uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka” w grono dzielnych przedszkolaków wstąpiło 23 dzieci- najwięcej bo aż 18 do grupy „Żabek”, 4 do grupy „Motylków” oraz 1 do grupy „Biedronek”.

Dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną, złożyły uroczystą przysięgę, a następnie pani dyrektor pasowała ich na prawdziwych przedszkolaków. Dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Dziękujemy rodzicom za udział w tak ważnej dla dzieci uroczystości.

2017  Publiczne Przedszkole w Tymowej - Tymowa
W.G.