Publiczne Przedszkole Tymowa

10 i 11 CZERWCA OD GODZINY 10.00 – 12.00

dnio

dnio1

INAUGURACJA  WSPÓŁPRACY Z  CZŁONKINIAMI KOŁA  GOSPODYŃ WIEJSKICH „NOWOCZESNA  GOSPODYNI”

kgw Tymowa W dniu 22. 05. 2019r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Nowoczesna Gospodyni”z Tymowej w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Czchów. W warsztatach prezentujących zdrowe potrawy wzięły udział  z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wszystkie dzieci obecne w tym dniu w przedszkolu. Przedszkolaki robiły: kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki , jajeczne kompozycje, poznały sposób robienia masła. Dzieci wzięły udział w ciekawych konkursach organizowanych przez panie z KG. Otrzymały drobne upominki. Tym pierwszym spotkaniem przedszkole rozpoczęło współpracę z Kołem Gospodyń z myślą kontynuacji przy każdej nadażającej się okazji w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie

warsztatów i miłą atmosferę

Dyrektor, nauczyciele oraz dzieci

Realizacja rocznego planu pracy - „Poznajemy tajemnice przyrody”

Kontynuując realizację  zadań i celów rocznego planu pracy dzieci wzięły udział w konkursie recytatorskim  o tematyce przyrodniczej. Do konkursu przystąpiło 9 dzieci. Trzy pierwsze miejsca zajęli; Amelia Janik, Błażej Obal i Kamila Habel. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Ponadto każda grupa założyła w doniczkach kompozycje kwiatowe.

Powitanie wiosny

powwio„Przyszła do nas wiosna
słoneczna, radosna
budzi kwiety, budzi drzewa
ze skowronkiem śpiewa"

W przedszkolu powitano wiosnę krótką inscenizacją"Witaj Wiosno" i kolorowym korowodem z Marznną, który przmaszerował w najbliższej okolicy przedszkola.

Pierwsza pomoc – warsztaty dla najmłodszych

pp    Najstarsza grupa „Motylki” uczestniczyła w spotkaniu z wolontariuszami „Stowarzyszenia – Służba Maltańska – pomoc medyczna”.

Dzieci poznały sposoby udzielania pierwszej pomocy nie tylko teorytycznie, ale pod okiem ratowników doskonaliły umiejetności praktyczne, w czasie quizu podsumowującego zdobytą wiedzę uczestnicy otrzymali nagrody.

2019  Publiczne Przedszkole w Tymowej - Tymowa
W.G.