Publiczne Przedszkole Tymowa

Święto patriotyczne

043W ramach realizacji zadań z planu rocznego nasze przedszkole przygotowało akademię z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pod hasłem „piękna nasza Ojczyzna – my dzieci ją kochamy” w kinie Baszta w Czchowie. Dzieci z powagą i dumą śpiewały piosenki o Polsce oraz zaprezentowały dwa tańce: Polonez i Krakowiak.

Spotkanie to było piękną lekcją historii i patriotyzmu dla wszystkich zebranych gości. Za swój występ mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami.

Majówka” w Złotej

majowka        Jak co roku w maju najstarsi przedszkolacy wzięli udział w majówce organizowanej przez SOSW w Złotej. Powiatowe Centrum Edukacji i Stowarzyszenie „W stronę tęczy”. W tym roku majówka przebiegała w stylu retro. Grupa „Biedronek” zaprezentowała „Taniec kwiatów” w strojach z minionej epoki. Po występach były Kiełbaski i coś słodkiego oraz zabawy integracyjne wszystkich zaproszonych z gospodarzami imprezy.

Konkurs plastyczny „Polska moja Ojczyzna”

KONKURS      W przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny „Polska moja Ojczyzna”, którego celem było propagowanie postaw patriotycznych wśród przedszkolaków oraz szacunku do Ojczyzny.

Wpłynęło 14 prac. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 10 maja.

Dzieci wykonały piękne i ciekawe prace, a włożony wysiłek przyniósł nagrody i wyróżnienia.

Wielkanocne tradycje

wielktraW ramach kultywowania tradycji związanych z wielkanocą w wielkim tygodniu grupa „Motylki" przestawiła teatrzyk pt. „Dyngusiarze".

Dzieci przybliżyły zwyczaje świąt. Było to: robienie pisanek, ciasta wielkanocne, baby, mazurki, chrzan, kiełbasa oraz polewanie się wodą tzw. „śmigus- dyngus"

po przedstawieniu licznie zgromadzeni rodzice wraz z dziećmi zasiedli do wspólnego smakowania wielkanocnych potraw.

Całości przedstawienia przy współpracy rodziców dodała sceneria tematycznie związana z wyposażeniem dawnej chaty wiejskiej.

Powitanie wiosny

powwio„Wiosna jest już całkiem blisko,
idzie z koszem i walizką.
A z koszyka i walizki
wyglądają świeże kwiaty, listki"

Jak co roku o tej porze przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę.

Najstarsza grupa „Biedronki" przygotowała inscenizację pt. „Powitanie wiosny", na która przybyli rodzice i wszystkie przedszkolaki.

Dzieci zaprezentowały piękne stroje, wykonane z pomocą rodziców.

Po występach przedszkolaki przeszły w korowodzie z marzanną i gaikiem z radosnym okrzykiem

2018  Publiczne Przedszkole w Tymowej - Tymowa
W.G.