Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką" (2023/2024)

grupa1

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki przez zabawę w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

Powyższe działania  mają wpływ na:

- rozwijanie postawy twórczej dzieci  tj. kreatywności, innowacyjności (twórcze działania plastyczne)

- kształtowanie orientacji przestrzennej,

- rozwijanie zainteresowań światem przyrody poprzez wykorzystywanie dzieł sztuki,

- doskonalenie umiejętności konstrukcyjnych,

- wspomaganie rozwoju dzieci,

- budowanie więzi w grupie,

- rozwijanie wiary we własne możliwości,

- kształtowanie postawy proekologicznej,

- współpraca z środowiskiem lokalnym.

Realizacja projektu polega na tym, iż nauczyciel koordynujący projekt wybiera co najmniej 6 zadań wskazanych na liście organizatora projektu i  wspólnie z innymi nauczycielami realizuje je w taki sposób by każde dziecko mogło się zaangażować w jego wykonanie. Działania dzieci będą polegały  na samodzielnej działalności twórczej poprzez zabawę oraz udział w akcjach kształtujących i propagujących postawy proekologiczne i charytatywne.