Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
Publiczne Przedszkole Tymowa

PROGRAM „BEZPIECZNE WAKACJE"


Bardzo ważne jest uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwo, które może się pojawić w czasie zabawy, na kształtowanie umiejętności przewidywania skutków swoich działań, promowanie pomysłów na bezpieczne spędzanie wolnego czasu, pomoc dzieciom w rozumieniu reguł i norm niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w kontaktach z innymi ludźmi. Wiek przedszkolny jest najbardziej właściwy do wyrabiania u dzieci umiejętności i nawyków, a osiągnięcie znaczących efektów, kształtowanie właściwych postaw dzieci wobec problemów bezpieczeństwa wymaga działań systematycznych i długofalowych.
W naszym przedszkolu promujemy bezpieczne zachowania podczas spędzania wolnego czasu. Prowadzimy pogadanki, spotkania z Policjantem, Strażakami, Strażnikiem Leśnym. Mamy bogatą bazę dydaktyczną dotyczącą „Bezpieczeństwa Dziecka". Promujemy bezpieczne zachowania podczas zabaw3, prac plastycznych czy informacji dla rodziców (ulotki, gazetka przedszkolna). Ponadto przeprowadzone zostaną zajęcie wg scenariusza programu Bezpieczne wakacje" oraz umieszczenie na stronie przedszkolnej banerów akcji „Bezpieczne wakacje"

 

Zobacz stronę http://www.bezpiecznewakacje.pl/

 

2019  Publiczne Przedszkole w Tymowej - Tymowa 
W.G.