REALIZACJA PROJEKTU „PRZYJACIEL PRZYRODY"

1) „Źródła prądu" zapoznanie z miejscem wytwarzania prądu elektrycznego oraz z różnymi źródłami energii. Zaprezentowanie zabawek elektrycznych na baterie i omówienie zasad ich działania. Podkreślenie różnic występujących pomiędzy niebezpiecznym prądem, a prądem znajdującym się w bateriach. Podawanie przykładów oszczędzania energii oraz dlaczego powinniśmy oszczędzać energię.

2) Słuchanie wiersza J. Porazińskiej „Chora rzeka" - zrozumienie konsekwencji zatruwania rzek oraz potrzeby dbania o czystość wód w zbiornikach wodnych. Burza mózgów „Do czego potrzebna nam jest woda?" - rozmowa na temat miejsc na ziemi, gdzie brakuje wody. Nabywanie szacunku do wody i kształtowanie nawyku jej oszczędzania (np. zwracanie sobie nawzajem uwagi w przedszkolnej łazience.)

3) Zabawa dydaktyczna „Segregujemy odpady"- poznanie pojęcia „odpady" - rozumienie potrzeby segregowania odpadów oraz przypomnienie kolorów pojemników na poszczególne odpady. Korzyści wynikające z segregacji odpadów.