Wydarzenia z roku 2012-2013

Poznajemy kraje Unii Europejskiej

IMG 0794Realizując roczny plan pracy „Podróżujemy po Polsce i krajach Unii Europejskiej”
poznajemy Holandię, Włochy, Grecję. Plan realizowany jest metodą projektu. Dzieci nabyły pewien zasób wiedzy o tych państwach; ich historii, tradycji i kultury. Poprzez poznawanie tych państw wprowadzamy dzieci w świat wartości ogólnoludzkiej, poszanowania tradycji i kultury innych ludzi.
Dzieci z grupy najmłodszej poznały Włochy, na jednym z zajęć wraz z wychowawcą robiły i piekły pizzę, a później degustowały. Średniaki wykonały piękną makietę Wyspy Greckiej. Grupa najstarsza na zajęciu otwartym z rodzicami wykonała pole tulipanowe, w tle z wiatrakami./Holandia/

Zobacz więcej...Poznajemy kraje Unii Europejskiej

Konkurs recytatorski

DSC 627720.03.2013r. W naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do II Powiatowego Konkursu recytatorsko – krasomówczego „...aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa” (powiatu bocheńskiego). Do recytacjo przystąpiło 10 dzieci z różnych grup wiekowych, a do finału przeszły dwie dziewczynki: Jadwiga Czarnecka /sześciolatek/ i Liliana Szymocha /pięciolatek/
Nasze dziewczynki 16. 04.2013 roku recytowały wiersze w Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. Do rywalizacji przystąpiło 19 dzieci z 10 przedszkoli. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jadzia Czarnecka za wiersz J. Tuwima „Spóźniony słowik” otrzymała exe quo I miejsce z chłopem z Przedszkola Samorządowego w Lipnicy Murowanej. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne nagrody.

Zobacz więcej...Konkurs recytatorski

100 lat dla Babć i Dziadków

100 lat dla babć i dziadków

TVL 4695„Kiedy mrozik w lutym trzyma,
Kiedy jeszcze dobra zima,
Święto Dziadków obchodzimy
szczęścia, zdrowia Im życzymy”

Dnia 6 lutego w Remizie Strażackiej w Tymowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz bal przebierańców zorganizowany przy współudziale rodziców. Zaproszeni goście obejrzeli inscenizacje, wysłuchali wierszy i piosenek po czym chętnie bawili się z wnukami przy skocznych rytmach. Babciom i Dziadkom zostały wręczone laurki, a Rada Rodziców zaprosiła na słodki poczęstunek przy kawie i herbatce.

Zobacz więcej...100 lat dla Babć i Dziadków

Zima w przedszkolu

IMG 0694Zabawy dzieci na śniegu

Zobacz więcej...Zima w przedszkolu

Lekcja patriotyzmu w przedszkolu

IMG 0865

Kształtowanie uczucia patriotyzmu u młodego pokolenia jest jednym z zadań dla przedszkola.

Już w przedszkolu uczymy miłości do Ojczyzny, troski o kraj, uczciwości, obowiązków wobec niej.

Naturalna potrzeba wyrażania przez dziecko swoich przeżyć i doznań jest wykorzystywana podczas zajęć, akademii , kiedy przedszkolak może wypowiedzieć się poprzez słowo mówione, śpiewane oraz taniec. Okazją do tego są obchody Święta Niepodległości, Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, Dzień flagi. W naszym przedszkolu przed Świętem Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowany został konkurs recytatorski”Moja Ojczyzna – Polska”,uroczyście wywieszona została flaga, dzieci odśpiewały hymn narodowy.

Zobacz zdjęciaLekcja patriotyzmu w przedszkolu