Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
Publiczne Przedszkole Tymowa
Ocena użytkowników:  / 0

Zakończenie roku

Dziś żegnamy się, choć tak smutno nam,
lecz przed nami nowy etap życia
szkoła woła nas”.

 zakonczenie        21 sześciolatków tymi słowami żegnało przedszkole. Prezentując swoje umiejętności wokalno – recytatorskie. Młodsze grupy również pożegnały się. Z przedszkolem na czas wakacji wierszem i piosenką. Na zakończenie były życzenia miłych i bezpiecznych wakacji oraz dyplomy, upominki i podziękowania.

Zobacz zdjęcia

Ocena użytkowników:  / 1

Piknik rodzinny   

      piknik Rodzinny piknik odbył się w tym roku 18 czerwca w ogrodzie przedszkolnym. Zabawy dla dzieci i rodziców prowadziła grupa animatorów. Był ruch przy muzyce, zabawy zręcznościowe, malowanie „buziek' i tworzenie z balonów różnych dziwnych zwierząt. Ponadto było ognisko, smażenie kiełbasek i słodki poczęstunek

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie oraz udział
w tej rodzinnej uroczystości.

Zobacz zdjęcia

Ocena użytkowników:  / 1

Dni otwarte

   dni  W dniach 12 i 13 czerwca przedszkole było otwarte dla dzieci, które od września rozpoczną przygodę z przedszkolem. Chętnie uczestniczyły w zabawach organizowanych w salach oraz ogrodzie przedszkolnym pod czujnym okiem swoich mam integrując się ze społecznością przedszkolną.

Zobacz zdjęcia

Ocena użytkowników:  / 3

Wycieczka do Krakowa

P 20180529 133155 vHDR Auto29 maja dzieci z naszego przedszkola wyjechechały na wycieczke do Krakowa. Odwiedziły ZOO oraz zamek na Wawelu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Ocena użytkowników:  / 2

DNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU W TYMOWEJ

10831Wszystkie dzieci, które zostały przyjęte do przedszkola na nowy rok szkolny 2018/2019 zapraszamy na dni otwarte w dniach 12 i 13 czerwca. w godzinach od 9.30  do 12.00.

Ocena użytkowników:  / 1

Świeto Mam

TVL 7237Dzień Mamy w naszym przedszkolu odbył się 25 maja. Dziękując mamom za miłość, opiekę dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Przy licznej obecności mam rozstrzygnięto konkurs „Przedszkolne talenty”.
Jury składające się z mam z poszczególnych grup wyłoniło zwycięzców. Wszystkie dzieci  zostały nagrodzone i zachęcone do brania udziału w kolejnych konkursach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Ocena użytkowników:  / 2

Święto patriotyczne

     043W ramach realizacji zadań z planu rocznego nasze przedszkole przygotowało akademię z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pod hasłem „piękna nasza Ojczyzna – my dzieci ją kochamy” w kinie Baszta w Czchowie. Dzieci z powagą i dumą śpiewały piosenki o Polsce oraz zaprezentowały dwa tańce: Polonez i Krakowiak.

Spotkanie to było piękną lekcją historii i patriotyzmu dla wszystkich zebranych gości. Za swój występ mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami.

Zobacz zdjęcia

Ocena użytkowników:  / 2

 Majówka” w Złotej

majowka        Jak co roku w maju najstarsi przedszkolacy wzięli udział w majówce organizowanej przez SOSW w Złotej. Powiatowe Centrum Edukacji i Stowarzyszenie „W stronę tęczy”. W tym roku majówka przebiegała w stylu retro. Grupa „Biedronek” zaprezentowała „Taniec kwiatów” w strojach z minionej epoki. Po występach były Kiełbaski i coś słodkiego oraz zabawy integracyjne wszystkich zaproszonych z gospodarzami imprezy.

 Zobacz zdjęcia

Ocena użytkowników:  / 1

Konkurs plastyczny „Polska moja Ojczyzna”

KONKURS      W przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny „Polska moja Ojczyzna”, którego celem było propagowanie postaw patriotycznych wśród przedszkolaków oraz szacunku do Ojczyzny.

Wpłynęło 14 prac. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 10 maja.

Dzieci wykonały piękne i ciekawe prace, a włożony wysiłek przyniósł nagrody i wyróżnienia.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Ocena użytkowników:  / 0

Wielkanocne tradycje

wielktraW ramach kultywowania tradycji związanych z wielkanocą w wielkim tygodniu grupa „Motylki" przestawiła teatrzyk pt. „Dyngusiarze".

Dzieci przybliżyły zwyczaje świąt. Było to: robienie pisanek, ciasta wielkanocne, baby, mazurki, chrzan, kiełbasa oraz polewanie się wodą tzw. „śmigus- dyngus"

po przedstawieniu licznie zgromadzeni rodzice wraz z dziećmi zasiedli do wspólnego smakowania wielkanocnych potraw.

Całości przedstawienia przy współpracy rodziców dodała sceneria tematycznie związana z wyposażeniem dawnej chaty wiejskiej.

Zobacz zdjęcia

Ocena użytkowników:  / 0

Powitanie wiosny

powwio„Wiosna jest już całkiem blisko,
idzie z koszem i walizką.
A z koszyka i walizki
wyglądają świeże kwiaty, listki"

 

Jak co roku o tej porze przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę.

Najstarsza grupa „Biedronki" przygotowała inscenizację pt. „Powitanie wiosny", na która przybyli rodzice i wszystkie przedszkolaki.

Dzieci zaprezentowały piękne stroje, wykonane z pomocą rodziców.

Po występach przedszkolaki przeszły w korowodzie z marzanną i gaikiem z radosnym okrzykiem

 

 Zobacz zdjęcia


Ocena użytkowników:  / 0

Jeszcze raz wspomnijmy magiczny czas
okresu Swiąt Bożego Narodzenia

mikolaj

"Gwiazdka z nieba śle promyki złote i spełnia nam marzenia”

 

W okresie świątecznym w przedszkolu odbyło się wiele uroczystości przy współudziale rodziców:

 

 

„Przyjechał Mikołaj do naszej miejscowości
szukał grzecvznych dzieci,
niespodziankę dla nich miał …”

Zobacz zdjęcia

„Gdy pierwsza gwiazdka błyśnie przy choince
 zbiera się przedszkolaków gromada to znak, że już Święta”

Zobacz zdjęcia

„Jadą kolędnicy na skrzypeczkach grają,
zaraz tu przyjadą , pięknie zaśpiewają”

Zobacz zdjęcia

Ocena użytkowników:  / 0

Uroczysty Dzień Babci i Dziadka

DSC 0312    Dzieci z naszego przedszkola zaprosiły swoje babcie i dziadków na przedszkolne uroczystości, aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.

Składamy serdeczne podzękowania rodzicom za przygotowanie uroszystości, oraz OSP za udostępnienie sali.

Zobacz zdjęcia

Ocena użytkowników:  / 0

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”

 aaa27 listopada przedszkolaki z najstarszej grupy „Biedronki” odwiedziły bibliotekę w Tymowej z okazji Dnia Pluszowego Misia ze swoimi ulubionymi przytulankami, o których pięknie opowiadały.

W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania opowiadań i wierszy o sympatycznych misiach. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek o misiach.

Podczas spotkania panowała miła, przyjazna atmosfera. Dzieci zostały zachęcone do założenia kart czytelniczych, czytania książek z rodzicami. Otrzymały zakładkę do książki.

Po powrocie do przedszkola dzieci malowały farbami swojego ulubionego misia i zorganizowały wystawę prac.

Zobacz zdjęcia

Ocena użytkowników:  / 0

 Andrzejki 2017”

DSC00794W ramach realizacji zadań z rocznego planu pracy oraz kultywowania polskich tradycji i zwyczajów odbyły się w naszym przedszkolu „Andrzejki”.

Zabawa przeplatana była konkursami, wróżbami, słodkim poczęstunkiem. Świetności całej zabawie dodały stroje przygotowane przez rodziców.

 Zobacz zdjęcia

Ocena użytkowników:  / 0

11 LISTOPADA W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

11listDzisiaj wielka jest rocznica

jedenasty listopada

Tych co zmarli za Ojczyznę

hołd wdzięczności Polska składa”

10 listopada 2017r w naszym przedszkolu obchodzone było Święto Niepodległości przygotowane przez grupę starszaków „Biedronki” na zakończenie realizacji projektu edukacyjnego „Polska moja Ojczyzna” prowadzonego metodą projektu.

Dzieci w montażu słowno – muzycznym zaprezentowały wiersze- m.in. „Katechizm małego Polaka” ; pieśni patriotyczne; „Rota”, „Pierwsza brygada”, Przybyli Ułani ..”, Mazurek Dąbrowskiego”.

Pani dyrektor powitała przybyłych na uroczystość. Wszyscy zostali udekorowani „Kokardą Narodową”.

Zwieńczeniem tej uroczystości był taniec „Polonez”.

Na twarzy rodziców można było zauważyć zadumę, a nawet łezkę w oku.

 11 listopada to uroczystość poważna, ale możliwa do uczczenia również przez dzieci przedszkolne, czego sami byliśmy świadkami.

 Zobacz zdjęcia

Ocena użytkowników:  / 0

Tymowa, Tymowa do boju gotowa”

TV2 8000     Takim okrzykiem zagrzewali się nasi przedszkolacy do rywalizacji w Gminnej spartakiadzie „Od przedszkola do Strażaka”, która odbyła się 19 października na Hali Sportowej w Czhowie.

     Przedstawiciele wszystkich grup aktywnie reprezentowali nasze przedszkole we wszystkich konkurencjach oraz bardzo głośno i z wielkim zaangażowaniem dopingowali się wzajemnie. W czasie obrad jury dzieci spotkały się z ratownikiem medycznym panem Łukaszem Pajorem, który przybliżył dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim zachowania się podczas nagłych wypadków. Na zakończenie ogłoszono wyniki. Dzieci otrzymały dla przedszkola dyplomy, nagrody w postaci sprzętu sportowego. Był też słodki poczęstunek.

ZOBACZ ZDJĘCIA 

Ocena użytkowników:  / 0

pasowaniePasowanie na przedszkolaka 2017/2018

Coś Wam powiem w tajemnicy,

wielki sekret zdradzę Wam

lubię chodzić do przedszkolaka,

bo już latka swoje mam”

W piątek 13. października odbyło się uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka” w grono dzielnych przedszkolaków wstąpiło 23 dzieci- najwięcej bo aż 18 do grupy „Żabek”, 4 do grupy „Motylków” oraz 1 do grupy „Biedronek”.

Dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną, złożyły uroczystą przysięgę, a następnie pani dyrektor pasowała ich na prawdziwych przedszkolaków. Dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Dziękujemy rodzicom za udział w tak ważnej dla dzieci uroczystości.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Ocena użytkowników:  / 0

Konkurs międzyprzedszkolny „Lato wierszem malowane”

Na konkurs międzyprzedszkolny zgłosili się przedstawiciele czterech przedszkoli oraz jednego oddziału przedszkolnego z rodzicami i nauczycielami.

Publiczne Przedszkole w Czchowie reprezentowali:

Hania Kozdrój

Wiktoria Tobiasz

Publiczna Szkoła Podstawowa w Czchowie:

Marta Dymek

Justyna Waśkowska

Publiczne Przedszkole w Jurkowie:

Roksana Winiarska

Daria Piech

Publiczne Przedszkole w Złotej:

Julia Fyda

Aleksandra Kantor

Nasze przedszkole reprezentowały:

Kamilka Habel

Lenka Motak

Jury w składzie:

 • Pani Mariola Fyda

 • Pani Agata Kozdrój

 • Pani Elżbieta Ogiela

 

po wysłuchaniu wszystkich artystów wyłoniło zwycięzców:

 • w grupie 3 – 4 latków:

  I miejsce: Kamilka Habel

  II miejsce: Aleksandra Kantor

  III miejsce: Daria Piech oraz Wiktoria Tobiasz

 • w grupie 5 – 6 latków:

  I miejsce: Julia Fyda

  II miejsce: Marta Dymek oraz Hania Kozdrój, Lenka Motak

  III miejsce: Justyna Waśkowska oraz Roksana Winiarska

Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody oraz zostali ugoszczeni ciastem domowego wypieku. Ponadto dzieci mogły się wspólnie pobawić.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Zobacz zdjęcia

Ocena użytkowników:  / 0

 JS   W ramach poznawania „Małej Ojczyzny” nasze przedszkolaki były na wycieczce w Czchowie w „Jaśkowym sadzie”. Po spotkaniu, poznaniu i pogłaskaniu alpak było smażenie kiełbasek, mufinki z borówkami, zabawy z piłką, w kole i swobodne zabawy na świeżym powietrzu. Po powrocie dzieci były bardzo zadowolone, ponieważ czas spędzony ze zwierzętami i w otoczeniu natury dobrze wpłynął na ich samopoczucie.

Zobacz zdjęcia z wycieczki


 

Ocena użytkowników:  / 0

Lato wierszem malowane”

Lato, pobądź z nami.
Lato, nie uciekaj.
Dom daleko,
gwar daleko,
ale blisko rzeka.'”

      W dniu 19 września rozstrzygnięto przedszkolny konkurs recytatorski. Do konkursu zgłosiło się 23 dzieci. Jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ uczestnicy pięknie recytowali, gestykulowali i mieli liczne rekwizyty. W konkursie wzięli udział:

Karolinka Kuśnierz, Wojtuś Mrozowski, Olek Oleksy, Patrycja Urbańczyk, Antoś Bajer, Amelka Dudek, Karolinka Odroń, Martynka Apryjas, Marysia Oleksy, Zuzia Chojecka, Kacper Gołąb, Kamil Kuśnierz, Amelka Janik, Kinga Leszczyńska, Karolinka Wątroba, Julka Nastałek, Ola Osuch, Martynka Oleksy, Madzia Mida, Ola Cabała, Oliwia Surówka, Szymon Chojecki, Nikola Woda. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.

W kategorii 5/6 latków

I miejsce i udział w konkursie międzyprzedszkolnym zdobyła

Lenka Motak

W kategorii 3/4 latków

I miejsce i udział w konkursie międzyprzedszkolnym zdobyła

Kamilka Habel

Dziękujemy rodzicom za wybór wierszy dla dzieci, dobór odpowiednich strojów i przygotowanie rekwizytów.

Zobacz zdjęcia

Ocena użytkowników:  / 0

Nowy rok w przedszkolu 2017/2018

Grupy przedszkolne

Grupa I „Żabki”

Grupy2018 03

Wychowawcy: Pani Renata Lis, Pani Danuta Wiśniewska

 

Grupa II „Motylki”

Grupy2018 02

 

Wychowawca – Pani Magdalena Kozdrój, Dyrektor Maria Mendel

Grupa III - Biedronki

Grupy2018 01

Wychowawca – Pani Urszula Bukowiec

 

 

2018  Publiczne Przedszkole w Tymowej - Tymowa 
W.G.