SPOTKANIE Z LUDŹMI SZTUKI

W malarstwie chodzi o to, by w odpowiednim miejscu położyć odpowiedni kolor”

Podczas spotkania pani Agata przedstawiła „Autorski program pracowni malarskiej”. Celem kształcenia w oparciu o ten program jest:

• opanowanie podstawowych elementów budowy obrazu (linia, walor, kolor, kompozycja, proporcje, perspektywa malarska, techniki malarskie),

• rozwijanie umiejętności stosowania różnych technik malarskich: akwarela, akryl, collage, pastel suchy i olejny , które prowadzą do odkrywania nowych i autonomicznych obszarów malarskich eksperymentów.

Następnie omówiona została kolejność kolorów występujących w tęczy na podstawie obrazu malarki. Prawidłowe ich nazywanie, rysowanie z zachowaniem kolejności kolorów, wystawa wykonanych prac.

Większość dzieci z zainteresowaniem słuchała i wykonywała polecenia podczas tworzenia obrazów tęczy.

Dziękujemy za odpowiedź na zaproszenie
oraz przekazanie cennych informacji z dziedziny malarstwa.